Zaparcia – przyczyną może być grzybica

Jeśli masz problemy z wypróżnianiem, bierzesz od razu środek, który ma naprawić tę sytuację. Jednak one nie ustępują, co więcej mogą się nawet pogłębiać. Chodź problem wydaje się trywialny, społeczna wiedza o nim stoi na bardzo niskim poziomie. Okazuje się bowiem, że bardzo często za zaparciami stoi grzybica.

zaparcieGrzyby z rodziny Candida, posiadają zdolności do przetrwania w wielu ciężkich warunkach. W chwili obecnej znajdują się niemal w każdym miejscu, niemal w każdym organizmie żywym. Sama w sobie nie jest dla nas groźna, sytuacja się zmienia, gdy zaczyna się namnażać, zwiększając tym swoją ilość.

Grzyby Candida Albicans zazwyczaj znajdują się u ludzi w jelitach. Mają tam bezpośredni dostęp do substancji odżywczych, witamin i minerałów. Dzięki nim jest w stanie w szybkim tempie znacznie się namnożyć. Przed tym hamują ją dobre organizmy jelit, flora bakteryjna przy współpracy z układem odpornościowym. Bezpośrednio hamują rozwój jak i ograniczają ilość organizmów grzybicznych. Na nie szczęście, równowagę tę bardzo łatwo zaburzyć. Przyczynić się do tego można zła dieta, chodź najczęściej przyczyną jest kuracja antybiotykowa. Bowiem nawet najmniejsza dawka antybiotyku, skutecznie będzie niszczyć dobrą florę bakteryjną jelit. Natychmiastowo, wykorzysta to grzybica, namnażając się w zastraszającym tempie. Wydziela ona również ponad 200 różnych toksyn i minerałów, które upośledzają układ immunologiczny, tym bardziej ułatwiając sobie rozwój.

Skąd biorą się zaparcia?

Pokarm w organizmie człowieka, trawiony jest w kilku etapach. Rozłożone są one po całej długości układu pokarmowego. Wstępne trawienie rozpoczyna się w ustach. Następnie przełknięty kęs ląduje w żołądku, gdzie do akcji wkraczają kwasy żołądkowe i inne enzymy. Ostatnim etapem równie ważnym jest praca, która odbywa się w jelitach przy współpracy z obecną tam florą bakteryjną. Gdy ilość dobrych dla nas organizmów mieszkających w jelitach maleje, maleje zdolność organizmu do wchłaniania pokarmu i w jego wydalaniu. Grzybica, która rozrośnie się, skutecznie utrudnia odbudowę tej flory, równocześnie wzmagając zaparcia i problemy z wypróżnianiem.

Skąd wiadomo, że mam grzybicę?

Grzybica należy do tych przyczyn dolegliwości, którą w konkretnych przypadkach bardzo ciężko zdiagnozować. Gdy brak objawów mogących wskazywać na konkretne problemy, nie zaprzątasz sobie głowy sprawdzaniem czy wszystko jest w porządku. Nie pomaga również fakt, iż mając grzybicę może przebiegać ona niemal bezobjawowo. Jeśli objawy we wczesnym stadium się objawią, będą ciężkie do przypisania właśnie do niej. Takie objawy to zaparcia, senność, nadmierna ochota na słodycze.

Jak wykryć grzybicę?

Do wykrycia grzybica najbardziej zalecany jest do przeprowadzenia Test Obciążeń Organizmu. Ta metoda diagnostyczna bazuje na elektroakupunkturze według metody dr Volla (EAV). Na zachodzie od dawna jest popularna, zrzesza już ponad 30000 specjalistów. Od niedawna rozwija skrzydła w Polsce. Swoją popularność zawdzięcza trzem cechom:

  • kompleksowości – jest w stanie wykryć przyczyny wszystkich obciążeń
  • szybkości – test, wyniki i ich analizę otrzymasz w trakcie jednej i tej samej wizyty
  • nie inwazyjności – cały proces jest bezbolesny, nie jeseś narażony na żadne nieprzyjemne uczucia

Gdzie udać się na Test Obciążeń?

Test Obciążeń Organizmu możesz wykonać w każdym gabinecie Revitum. Natomiast te gabinety możesz znaleźć na terenie całego kraju, we wszystkich większych miejscowościach. Test Obciążeń jest w nich przeprowadzany przez wysokiej klasy specjalistów, którzy z chęcią odpowiedzą na każde Twoje pytanie dotyczące zdrowia. Powierz swoje zdrowie w ręce Revitum, tak jak zrobiło już tysiące polaków. Wraz z przejściem zaproponowanej kuracji możesz odczuć odmłodzenie, zwiększenie atrakcyjności, cofnięcie wieku biologicznego. Wszystko to bez diety, bez ćwiczeń i wysiłku fizycznego. Odzyskasz swoją sprawność fizyczną, kondycję. Pozbądź się Swoich przyczyn dolegliwości, zapomnij co to znaczy choroba. Zapisz się na Test Obciążeń już teraz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *