Leczenie grzybicy – sprawdź jak to się robi

Każdego z nas może męczyć grzybica, wcale nie zdając sobie z tego sprawy. Grzybica to nie tylko dolegliwości stóp czy paznokci po basenie. Senność, zmęczenie czy napadowe łaknienie słodyczy też może być jej objawem. Jednak, by się jej poznać najpierw trzeba ją wykryć. Czym więc jest grzybica?

kobietaGrzybica jest organizmem o bardzo wysokiej zdolności do przetrwania. Znajduje się w prawie każdym zakątku świata, w prawie każdym organizmie żywym. U ludzi upodobała sobie jelita, ma bowiem w nich bezpośredni dostęp do substancji odżywczych, witamin i minerałów. Potrzebuje ich do prawidłowego rozwoju. Jej obecność nie wypływa na nas w żaden sposób, zapewniają nam to dobre organizmy oraz układ odpornościowy. Wstrzymują grzybicę przed nadmiernym rozrostem. Jednak tą sytuację dość łatwo zmienić. Wystarczy niewłaściwa dieta lub kuracja antybiotykowa. Antybiotyki bowiem niszczą dobrą florę bakteryjną jelit, przeważając szalę na korzyść grzybicy. Gdy tylko da się jej taką możliwość zacznie w zastraszającym tempie się namnażać.

Co więcej w każdej chwili grzyby wydalają ponad 200 różnych enzymów i toksyn, które negatywnie wpływają na stan układów i narządów wewnętrznych. Zaczynają się problemy ze snem, koncentracją, ciągłe zmęczenie i napadowe łaknienie słodyczy. Zbiór grzybów nazywanych jest już drożdżycą. Już tylko chwila brakuje do tego, by poprzez kosmki jelitowe dostała się do krwioobiegu. Mówimy wtedy o grzybicy ogólnoustrojowej, jej najgroźniejszej odmianie.

Jak zarazić się grzybicą?

Do przeniesienia zarodników grzybicy, możesz dojść w sposób pośredni lub też bezpośredni. Pośredni polega na bezpośrednim kontakcie z ogniskiem grzybicznym. Dojdzie do tego na przykład przy podaniu ręki z osobą, która ma grzybicę paznokci lub dłoni. Chodź zarażenie pośrednie jest mniej groźne, ze względu na mniejszą ilość przenoszonych zarodników, jest dużo groźniejsza. Polega bowiem na dotknięciu lub użytkowaniu przedmiotów, które wcześniej miały kontakt z ogniskiem grzybicznym osoby zarażonej. Może się to odbyć poprzez trzymanie tego samego kupka, poręczy w autobusie lub u fryzjera, gdy wykorzystywany jest ten sam grzebień lub nożyczki.

Jak zdiagnozować grzybicę?

Grzybica jest bardzo skrytym organizmem. Potrafi przed bardzo długi okres czasu ukrywać się, lub też objawiać pod bardzo prozaicznymi objawami. Gdy jesteś zmęczony lub masz ochotę na słodycze, to może być właśnie grzybica. Ze względu na trudności w jej wykryciu, zaleca się przeprowadzenie Testu Obciążeń Organizmu. Metoda ta od dawna popularna na zachodzie bazuje na elektroakupunkturze według metody dr Volla. Zyskała popularność dzięki kompleksowości, szybkości i co najważniejsze nieinwazyjności.

Kompleksowa – jest w stanie wykryć przyczyny wszystkich możliwych dolegliwości
Szybka – test, wyniki oraz jej specjalistyczną analizę otrzymasz w czasie jednej i tej samej wizyty
Nieinwazyjne – przeprowadzenie testu nie wiąże się z bólem, ani żadnym nieprzyjemnym uczuciem

Gdzie udać się na Test OBciążeń?

Test Obciążeń Organizmu możesz przeprowadzić we wszystkich placówkach Revitum. Placówki te znajdują się we wszystkich większych miastach na terenie całej Polski. Test Obciążeń przeprowadzany jest przez wysokiej klasy specjalistów. Każdy z nich, z chęcią podzieli się swoim doświadczeniem i odpowie na każde Twoje pytanie na temat zdrowia. Odzyskaj zdrowie wraz z Revitum, a dodatkowo możesz odczuć jeszcze odmłodzenie, wzrost atrakcyjności czy cofnięcie wieku biologicznego. Wróci Twój sprawność fizyczne, kondycja, a wszystko to bez diet i żadnego wysiłku fizycznego. Zapisz się na Test Obciążeń Organizmu już teraz, postaw na rezultaty, postaw na Revitum!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *