Biały nalot na języku oznaką grzybicy?

Myjemy zęby, wypłukujemy je i zaczynamy stroić miny do lustra. Któż z nas tak nie robił? I w tym momencie zauważamy coś dziwnego. Nasz język jest cały biały! Na powierzchni języka znajduje się biały nalot nie wiadomo skąd. Co to oznacza? Czy to jakaś poważna choroba?

jezykBiały nalot na języku nie koniecznie musi być czymś groźnym. Zazwyczaj przechodzi sam po umyciu języka czy po kilku dniach. Jednak może to być także sygnał organizmu mówiący nam o zmianach chorobowych wewnątrz jamy ustnej czy nawet całego organizmu. Język na swojej powierzchni jest naturalnie szorstki i biały nalot na języku może występować fizjologicznie. Czasami kolor nalotu może zmieniać się także po zjedzeniu posiłku, takie objawy są naturalne i nie ma czym się martwić.

Jednak biały nalot na języku może być również zwiastunem ciężkiej choroby. Jeżeli zauważymy intensywny biały nalot na języku, a nawet na całej jamie ustnej, to może to oznaczać, że rozwija się w nas choroba. Mogą to być stany zapalne, choroby układu pokarmowego, a nawet grzybica! Wykonaj Test Obciążeń Organizmu i dowiedz się jak zwalczyć choroby.

Na co wskazuje biały nalot na języku?

Biały nalot na języku może wskazywać na wiele różnych chorób. Mogą to być dolegliwości takie jak dur brzuszny, płonica czy nawet kiła. Jednak najczęściej jest to właśnie grzybica powodowana przez grzyby Candida. Taka grzybica (jamy ustnej) bardzo często występuje u małych dzieci oraz osób starszych, a także tych, noszących protezy zębowe. Na grzybicę często chorują osoby z cukrzycą czy AIDS. Jeżeli chodzi o naszą jamę ustną istnieje kilka rodzajów grzybicy, jakie mogą ją zaatakować. Są to:

  • Kandydoza rumieniowa przewlekła, gdy biały nalot pojawia się nie tylko na języku ale w całej jamie ustnej
  • Kandydoza zanikowa ostra i przewlekła, gdy na naszym języku pojawiają się pojedyncze lub zbite ogniska grzybicy. Mają one postać biało-kremowych zmian na języku. Ten rodzaj grzybicy najczęściej atakuje cukrzyków oraz osoby przyjmujące antybiotyki
  • Kandydoza rzekomobłoniasta ostra i przewlekła, pojawia się kredowo-biały nalot, który ma konsystencję podobną do zsiadłego mleka
  • Kandydoza rozrostowa przewlekła, gdy na języku zauważamy wyraźnie odgraniczane rumieniem białe i jednolite zmiany, które są szorstkie i trudno odchodzą od podłoża języka. Znajdują się także na błonie śluzowej jamy ustnej.

Grzyby, które powodują grzybicę, wykryje bez problemów Test Obciążeń Organizmu.

Co powoduje biały nalot na języku?

Jak już wspomniano wcześniej, biały nalot na języku jest zazwyczaj objawem grzybicy. Grzybica powodowana jest przez drożdżaki z rodzaju Candida. Są to grzyby, które występują naturalnie w i na naszym ciele. Można je znaleźć w żołądku, jelicie czy na skórze głowy. Drożdżaki te, kontrolowane przez układ odpornościowy nie sprawiają żadnych problemów i nie musimy się nimi przejmować.

Problem zaczyna się, gdy w jakiś sposób dopuścimy do osłabienia naszego systemu immunologicznego. Wtedy nic nie kontroluje grzybów i tak na prawdę rozrastają się jak to tylko możliwe. W pewnym momencie zaczynamy odczuwać zmęczenie, które nie przechodzi nawet po całej przespanej nocy. Zaczyna swędzieć nas skóra czy pojawia się właśnie biały nalot na języku. W takich wypadkach należy wykonać Test Obciążeń Organizmu i rozpocząć zaleconą kurację przeciwgrzybiczną.

Biały nalot na języku? Wykonaj Test Obciążeń Organizmu

Biały nalot na języku może być dużym problemem jeżeli go zignorujemy. Grzybica, która objawia się takim nalotem, może bardzo uszkodzić nasz organizm. Jednak wystarczy wykonać Test Obciążeń Organizmu aby dowiedzieć się co powoduje twoją chorobę oraz jak ją zwalczyć. Test wykrywa wszystkie obciążenia jakie mogą zalegać w naszym organizmie, a obciążenia to nic innego jak przyczyny chorób. Choroby mogą być wywoływane przez toksyny, grzyby, reakcje autoimmunologiczne organizmu czy problemy z metabolizmem glutenu. Wszystkie te obciążenia wykrywa jeden Test Obciążeń Organizmu, który nie trwa dłużej niż 45 minut. Dodatkowo po teście otrzymasz od razu wyniki i dowiesz się od specjalisty, jak oczyścić swój organizm.
Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM.
Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”.
W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.
P.S. Wykryj i Usuń Przyczyny Twoich Dolegliwości i Chorób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *